Zasięg działania

Zbiorniki retencyjne i na szambo Piaseczno

Jak zagospodarować nadmierną ilość wody? To pytanie często pojawia się wśród nie tylko działkowców. Zbiorniki retencyjne posiadają funkcje nie tylko rekreacyjne, ale także magazynujące.

Jak zagospodarować nadmierną ilość wody? To pytanie często pojawia się wśród nie tylko działkowców. Zbiorniki retencyjne posiadają funkcje nie tylko rekreacyjne, ale także magazynujące. Zgodnie z zasadą, iż nic nie powinno się marnować warto gromadzić wodę deszczową, a także wiedzieć jak ją w późniejszym czasie wykorzystać.

 

W okresie jesiennym, gdzie opady deszczu znacznie się nasilają wiedza na temat wykorzystywania wody deszczowej jest szczególnie przydatna.
Niezbędne okażą się drenaże i skrzynki rozsączające. 

Czym jest drenaż rozsączający? Są to perforowane rury ułożone w obsypce żwirowej. Na rynku dostępne są także skrzynki rozsączające wykonane z tworzywa sztucznego. Te zaś są przystosowane do gromadzenia bardzo dużej ilości wody podczas ulewy, ale nie tylko. Montaż skrzynek jest prosty. Możemy je łączyć jak klocki poziomo lub pionowo, dzięki czemu powstają rozmaite układy jakie dostosowują się do danego terenu. Umieszczamy je w wykopie, a całość zasypujemy ziemią.

 

Innym sposobem na magazynowanie wody są po prostu studnie. Niezależnie, czy mieszkamy w Piasecznie, czy też innym mieście warto wiedzieć, iż prócz zbiorników retencyjnych gromadzących wodę deszczową można wykorzystać również inne rozwiązania. Studnia chłonna najlepiej sprawdza się na działkach. Owe pojemniki tworzone są z betonowych kręgów.

Warto zatem nie tylko gromadzić wodę deszczową, ale również wybrać najlepszy sposób na jej przechowywanie.