Zasięg działania

Radom – zbiorniki na deszczówkę od firmy Ekobet

Jak łatwo wyliczyć odpowiednią pojemność zbiornika na deszczówkę?

 

Jeśli planujesz na swojej działce, przy domu lub w gospodarstwie zainstalować zbiornik na deszczówkę, musisz oszacować, jaka jego pojemność będzie najbardziej trafna. Nie jest to jednak trudne do wyliczenia. Będziemy potrzebować kilku danych, a zatem:

  • powierzchnia dachu, z którego zbierana ma być woda;

  • szacunkowa liczba odpadów;

  • ilość wody, którą zamierzamy na bieżąco zużywać.

Dokonajmy teraz przykładowego wyliczenia na podstawie dachu o powierzchni około 200 metrów kwadratowych. Przyjmijmy też, że w okresie wiosenno-letnim,  a zatem od maja do września, miesięczne opady w Polsce wynoszą średnio 50-70 mm. Oznacza to, że spadnie około 60 litrów wody na każdy metr kwadratowy. Łatwo zatem wyliczyć, że z dachu o przyjętej powierzchni można odprowadzić około 12 metrów
sześciennych wody deszczowej w ciągu miesiąca. Czy oznacza to, że  musimy zainstalować aż tak duży zbiornik? Na szczęście nie.
Rzadko bowiem zdarzają się tak intensywne ulewy, które spowodowałyby jednorazowe zapełnienie całego zbiornika. Deszczówkę natomiast na bieżąco się zużywa. Dlatego też zwykle instaluje  się zbiorniki nie większe niż 3-4 metry sześcienne, które rzadko kiedy są zapełniane po brzegi.

Zbiorniki na deszczówkę w Radomiu – zaufaj lokalnemu producentowi

Na lokalnym rynku firma Ekobet cieszy się od lat rozpoznawalnością i dobrą opinią. Jeśli więc poszukujesz zbiorników retencyjnych w Radomiu lub okolicach, koniecznie skontaktuj się z nami i sprawdź, co mamy do zaoferowania. Jesteśmy pewni, że znajdziesz u nas produkt, który w pełni zaspokoi Twoje potrzeby. Zapraszamy do kontaktu.