Zasięg działania

Zbiorniki retencyjne i na szambo Żyrardów

Zbiorniki retencyjne kanalizacyjne zostały opracowane zgodnie z oczekiwaniami i założeniami szczególnie uwzględniając odpływ ze zbiornika jak i ograniczenia powierzchni. Do pierwsze zakłada się, aby dopływ ścieków do oczyszczalni nie zmieniał się znacznie w czasie.

Zbiorniki retencyjne kanalizacyjne zostały opracowane zgodnie z oczekiwaniami i założeniami szczególnie uwzględniając odpływ ze zbiornika jak i ograniczenia powierzchni. Po pierwsze zakłada się, aby dopływ ścieków do oczyszczalni nie zmieniał się znacznie w czasie. 

Następnie ukrócenie owego czasu miało bezpośredni wpływ na szybkość przyjmowania kolejnych ścieków. Kolejnym istotnym aspektem jest fakt, iż zaprojektowanie kolektora odpływowego miała przede wszystkim pełnić funkcje eksploracyjne. Ograniczenia powierzchni, która przeznaczony była na zbiornik ma za zadanie zwiększyć ilość ewentualnie możliwych zastosowań oraz zmniejszenie maksymalne kosztów zarówno mając na myśli samą inwestycję jak i eksplotację.

Niezależnie, czy jesteśmy mieszkańcami Żyrardowa, czy też innego miasta. Zbiorniki retencyjne są obecne tak naprawdę wszędzie. Jest ich wiele rodzai, a dodatkowo pełnią różnorodne funkcje. Z pewnością wyróżnić można zbiorniki o działaniu grawitacyjnym. Owe zbiorniki retencyjne zwykle przybierają kształt prostopadłościanu.  Szczególną ich cechą jest istotny fakt, iż praktycznie przec cały okres jest utrzymywany jednolity poziom wody.

Innym typem zbiornika na szambo, czy to w Żyrardowie, czy to w innym mieście jest zbiornik grawitacyjno – podciśnieniowy, który bez wątpienia ulepsza efektywność pracowania wszelkich pojemników. Powierzchnia, na której mogą być umieszczone owe pojemniki powinna być przede wszystkim płaska. Czynnikiem, który powinien być także spełniony to dostęp do energii elektrycznej.