Zasięg działania

Zbiorniki retencyjne i na szambo Marki

Mieszkając w miejscowości Marki możemy napotkać wiele zbiorników retencyjnych. Zbiorniki retencyjne zwane inaczej sztucznymi jeziorami utworzone są za pomocą zapory wodnej. Powstają praktycznie w każdej miejscowości.

Mieszkając w miejscowości Marki możemy napotkać wiele zbiorników retencyjnych. Zbiorniki retencyjne zwane inaczej sztucznymi jeziorami utworzone są za pomocą zapory wodnej. Powstają praktycznie w każdej miejscowości. Utworzenie zbiornika retencyjnego chociażby w mieście Marki jest ściśle związane ze zmianami naturalnego krajobrazu, dlatego też przed budową sztucznych jezior zaporowych należy otrzymać zgodę od ekologów.

Zbiorniki retencyjne muszą  przede wszystkim gromadzić wodę, która w późniejszym czasie będzie wykorzystywana przez ludzi oraz  przemysłu. Zbiornik retencyjny w Markach mają ochraniać przed powodziami. Część z nich zostaje wykorzystywana w celach irygacyjnych. Dzięki sztucznym jeziorom zaporowym jest możliwy rozwój turystyki, rekreacji oraz sportu.

Na rynku obecne są zbiorniki retencyjne trzywarstowe. Ich główną cechą jest całkowita szczelność. Ten typ zbiorników bardzo łatwo się transportuje. Ponadto wykazują dużą odporność na działanie żrących ścieków, co jest szczególnie istotne wobec zbiorników na szambo na przykład w Markach. Są całkowicie odporne na korozje oraz promieniowanie UV. Dzięki lekkiej konstrukcji montaż staje się przyjemny oraz łatwy. Ten typ zbiornika retencyjnego może mieć wiele zastosować.

Innym typem zbiorników jest zbiornik wielkopojemnościowy, który powstaje w wyniku połączenia ze sobą elementów za pomocą spawania ekstruzyjnego.

Jeśli nadal nie wiesz jaki typ zbiornika wybrać, zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Ekobet.