Zasięg działania

Zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę w Przasnyszu

Wozy do rozprowadzania nawozów, zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę… Czego jeszcze potrzebujesz w swoim gospodarstwie?

 

Rozprowadzanie gnojówki i gnojowicy to zadanie, które wymaga nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale także i specjalistycznej wiedzy.

Niezbędne jest oczywiście zaopatrzenie się w wóz do rozprowadzania gnojowicy – wóz o odpowiedniej pojemności. Na rynku istnieje bardzo wiele wariantów, spośród których można wybrać ten, który idealnie spełni potrzeby określonego gospodarstwa. Pojemność zbiornika w wozie może wynosić nawet 25 metrów sześciennych, zatem wozy te mogą być z powodzeniem wykorzystywane nawet w wielkoobszarowych gospodarstwach. Wozy różnią się od siebie nie tylko pojemnością, ale także rozwiązaniami konstrukcyjnymi w podwoziu, rodzajem opon, a także wykorzystywanymi systemami aplikacji gnojowicy.

Jeśli chodzi o tę ostatnią kwestię, najczęściej w celu rozprowadzenia nawozu tego typu wykorzystuje się tak zwane łyżki rozbryzgowe. Niestety często metoda ta wiąże się ze stratami azotu, a żeby im zapobiec, należy możliwie jak najlepiej przygotować glebę do nawożenia i jak najszybciej wymieszać nawóz z glebą już w kilka godzin po jego rozprowadzeniu.

Jeszcze przed rozprowadzaniem nawozów należy zadbać o ich właściwe przechowywanie. Umieszczenie ich w specjalnych zamykanych pojemnikach umożliwia zminimalizowanie strat azotu, a zatem zachowanie najważniejszych właściwości gnojówki i gnojowicy.

Przasnysz – zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę dla Twojego gospodarstwa

Jeśli chcesz zadbać o najlepszą jakość nawozów organicznych powstających w Twoim gospodarstwie, zaopatrz się w szczelne zbiorniki betonowe dostępne w okolicach Przasnysza. Wszystkich zainteresowanych naszymi produktami serdecznie zapraszamy do kontaktu!