Zasięg działania

Zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę Ostrołęka

Odchody płynne można przechowywać na wiele różnych sposobów…

Odchody płynne można przechowywać na wiele różnych sposobów, jednakże każdorazowo należy dobrać sposób do rodzaju gospodarstwa, jego wielkości oraz ilości powstających w nim naturalnych nawozów.

Gnojówka i gnojowica

Te dwa rodzaje nawozów różnią się od siebie, choć ich nazwy brzmią bardzo podobnie. Oba są płynnymi odchodami zwierzęcymi, jednakże:

  • w przypadku gnojówki jest to przefermentowany mocz,

  • natomiast gnojowica to przefermentowane odchody wraz resztkami pasz; bywa ona w dużym stopniu rozcieńczona wodą, której używa się do spłukiwania odchodów.

Obie te substancje mogą być wykorzystywane jako nawozy naturalne.

 

Przechowywanie nawozów płynnych

Do gromadzenia i przechowywania gnojówki i gnojowicy używa się różnego rodzaju zbiorników. Różnią się one od siebie kształtem, materiałem, z którego są wykonane, oraz pojemnością. Niezależnie od występujących między nimi różnic muszą one jednak wszystkie spełniać pewne wytyczne. Dotyczą one między innymi szczelności tych pojemników – ich zwartość nie może się przedostawać do środowiska naturalnego. Warto zatem wybierać produkty najlepszej jakości, które zagwarantują pełną kontrolę nad znajdującymi się na terenie gospodarstwa nawozami.

Budowa zbiornika

W zależności od tego, jaką pojemność ma zbiornik, może być wymagane pozwolenie na jego wybudowanie na terenie gospodarstwa. Wszystkie informacje uzyskać można w starostwie powiatowym, można też tam ubiegać się o zgodę na budowę. Po uzyskaniu pozwolenia, należy zamówić pojemnik zgodny z potrzebami gospodarstwa i spełniający wszystkie wytyczne określone przez przepisy. W tym celu zachęcamy wszystkich prowadzących gospodarstwa w Ostrołęce oraz okolicach do skorzystania z usług naszej firmy. W naszej ofercie znajdą państwo zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę, które posiadają niezbędne atesty i są z powodzeniem wykorzystywane w wielu gospodarstwach. Zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem, który przedstawi ofertę dla Ostrołęki i okolic i pomoże dobrać produkty spełniające Państwa potrzeby.