Zasięg działania

Zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę dla Nowego Dworu Mazowieckiego

Komu przydadzą się proponowane przez nas pojemniki betonowe?

 

Zgodnie z definicją,  którą znaleźć możemy w Encyklopedii ekonomiczno-rolniczej (1964), gospodarstwo rolne to „celowo zorganizowany zespół ludzi, ziemi i innych środków produkcji, którego zadaniem jest wytwarzanie produktów rolniczych przez uprawę roślin i chów zwierząt”. Część gospodarstw ogranicza się tylko do jednej z podanych dziedzin działalności – a zatem:

  • do upraw lub
  • do hodowli zwierząt.

Istnieje jednak wiele gospodarstw, którą łączą obie te dziedziny, gdyż ich właściciele właśnie w takiej formie działalności odnajdują  możliwość osiągnięcia najwyższej wydajności i opłacalności produkcji.

Wpływa na to z pewnością fakt, że wiele produktów tego gospodarstwa jest też w nim bezpośrednio wykorzystywanych w codziennym trybie jego funkcjonowania. Niektóre uprawiane rośliny wykorzystywane są jako pasze dla zwierząt hodowlanych, z kolei nawozy naturalne produkowane przez zwierzęta wykorzystywane są do wzmocnienia gleb pod uprawy. To wzajemne przenikanie się różnych substancji i  produktów sprawia, że właściciel gospodarstwa nie musi zaopatrywać się w nie na zewnątrz i może samodzielnie zarządzić swoimi zasobami w każdej formie.

Nowy Dwór Mazowiecki – zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę

Gnojówka i gnojowica to substancje powszechnie wykorzystywane do nawożenia gleb. Są to nawozy naturalne będące odpadami odzwierzęcymi. Ich przechowywanie, a także użytkowanie wiąże się z pewnymi zasadami, których należy przestrzegać. Jest to np. konieczność zaopatrzenia gospodarstwa z zbiorniki do przechowywania gnojowicy i gnojówki – pojemniki o pojemności mogącej pomieścić
6-miesięczną ilość powstających w gospodarstwie nawozów. Zachęcamy zatem mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego, a także okolic, do zapoznania się ofertą naszych produktów, które z pewnością właściwie spełnią tę funkcję. Zainteresowanych ich zakupem zapraszamy do kontaktu!