Zasięg działania

Szambo betonowe szczelne Piaseczno

Szambo, a domek letniskowy Wybudowanie szamba na działce domku letniskowego będzie także możliwe. Niezbędne okaże się uwzględnienie odpowiednich odległości

 

Budując nowy dom od podstaw warto zastanowić się, czy wolimy w ramach oczyszczania ścieków postawić oczyszczalnię, czy też szambo. Dużym powodzeniem cieszą się szamba betonowe, ponieważ są niezwykle szczelne. Niezależnie, czy mieszkasz w Piasecznie, czy też w innym mieście, a planujesz budowę szamba portal Ekobet z pewnością pomoże Ci rozplanować przestrzeń.

Piaseczno liczy około 43 540 mieszkańców, prócz licznych zabytków posiada także walory kulturowe. Rok w rok odbywają się tutaj dwa festiwale : „Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej” oraz „Open Hard Core Fest”. Czy mając na uwadze postawienie szamba na tym terenie należy uprzednio postarać się o pozwolenie?

 

Zgodnie z artykułem § 106 regulaminu ROD
( Polski Związek Działkowców) szambo, czy to w Piasecznie, czy to w innym mieście w Polsce może powstać tylko i wyłącznie w ogrodzie podmiejskim. Członkowie zarządu sukcesywnie i konsekwentnie kontrolują lokalizacje oraz powstałe już zbiorniki na nieczystości. Absolutnie zakazane jest wybudowanie szamba, gdy nie otrzymaliśmy pozwolenia.

 

Szambo, a domek letniskowy

Wybudowanie szamba na działce domku letniskowego będzie także możliwe. Niezbędne okaże się uwzględnienie odpowiednich odległości od
okien i drzwi domku, od granicy kolejnej działki, od dróg i chodników oraz od studni.

5 metrów tyle powinna wynosić odległość szamba szczelnego od wspomnianych wyżej elementów domu. 2 metry to odległość owego pojemnika od sąsiadującej działki, a 15 metrów to przestrzeń między szambem, a studnią.