Zasięg działania

Szamba betonowe szczelne Otwock

Szambo powinno być zlokalizowane minimum 5 metrów od okien oraz drzwi. Jest możliwość, aby zmieniać tę odległość jeśli uzyskamy zgodę urzędu. Oczyszczalnie natomiast można ulokować jedynie na dużej powierzchni.

Otwock usytuowany na terenie województwa mazowieckiego od lat przyciąga do siebie licznymi zabytkami. Prócz ośrodka turystycznego jest także ośrodkiem edukacyjnym, sportowo-rekreacyjnym. Owe miasto jest nie oficjalnie podzielone na 13 dzielnic. Każda z nich wyróżnia się głównie nazwą zwyczajową, które nie są zbyt znane : Jabłonna, Kresy, Mlądz, Soplicowo, Śródborów, Śródmieście, Świder Wschodni, Świder Zachodni, Świdry Wielkie, Świerk, Teklin, Wólka Mlądzka, Ługi. To tutaj również znajduje się siedziba Zespołu Mazowieckich Parków Krajobrazowych, a także Muzeum Ziemi Otwockiej. Jeśli jesteś mieszkańcem Otwocka lub każdego innego miasta, a planujesz budowę domu i zastanawiasz się, czy wybrać oczyszczalnię, czy też szambo w celu oczyszczanie wód przydomowych nasz portal z pewnością Ci pomoże.

Oczyszczalnie, a szambo

Szambo powinno być zlokalizowane minimum 5 metrów od okien oraz drzwi. Jest możliwość, aby zmieniać tę odległość jeśli uzyskamy zgodę urzędu. Oczyszczalnie natomiast można ulokować jedynie na dużej powierzchni. Dlatego też wybór szamba szczelnego to jedno z najlepszych rozwiązań.

Jak działa szambo?

Szambo betonowe, czy to w Otwocku, czy innym mieście powinno być przede wszystkim szczelne. Należy pamiętać, że w takim zbiorniki jest całe mnóstwo bakterii, bowiem gromadzi nie tylko pozostałości po detergentach, ale także odchody. Podstawą jest zapewnienie odpowiedniej
wentylacji. Budowa szamba chociażby w Otwocku jest tańsze niż budowa oczyszczalni.