Zasięg działania

Marki – producent szamb betonowych i innych szczelnych zbiorników

Dziś kilka słów o korzystaniu z szamba zimą.

 

Czy szambo może zamarznąć? Takie pytanie często zadają sobie osoby, które planują zainwestować w taki zbiornik. Obawiają się tego, jak
wygląda korzystanie z szamba zimą i jakie zagrożenia wiążą się ze spadkiem temperatury do kilkunastu stopni poniżej zera.

O zamarznięcie szamba nie trzeba się martwić, jeśli jest ono właściwie zainstalowane. Co znaczy właściwie? To znaczy, że musi być wkopane na odpowiednią głębokość – jeśli jego otoczenie nie będzie zamarzało, także i szambo będzie bezpieczne. Zachodzące w nim procesy chemiczne skutecznie zapobiegają spadkowi temperatury poniżej pewnego poziomu.

Kolejną kwestią jest odpowiedni montaż rur wlotowych do szamba. Należy zadbać o to, by na całej ich długości panował spadek – dzięki temu ścieki z domu nie będą się zatrzymywały w rurze, gdzie mogłyby zamarzać. W związku z tym korzystając z szamba zimą należy w szczególny sposób zwracać uwagę na jego zawartość – jeśli poziom ścieków znajdzie się zbyt wysoko i będzie dosięgał rur, zamarznięte w nich ścieki będą blokowały wlot i powodowały cofanie się ich do domu.

Marki – szamba betonowe od lokalnego producenta

Więcej informacji na temat eksploatacji szamba można uzyskać bezpośrednio u producenta. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i do skorzystania z naszych usług na terenie Marek i całego województwa mazowieckiego. Produkcja szamba, transport, montaż oraz doradztwo – u nas skorzystasz z każdej z tych usług. Skontaktuj się z nami już teraz!