Zasięg działania

Kup zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę w Pionkach

Jak nawozić gnojowicą? Jak przechowywać i rozprowadzać nawozy naturalne?

 

Aby nawożenie gnojowicą było skuteczne, wydajne i bezpieczne, należy trzymać się pewnych zasad. Dzięki temu utrzymamy cały proces nawożenia pod kontrolą i wpłyniemy na jego pozytywne efekty.

  • Stosowanie specjalistycznych aplikatorów do gnojowicy ogranicza straty amoniaku, dzięki czemu nawożenie jest bardziej wydajne.

  • Nawóz należy rozlewać, gdy panują odpowiednie warunki pogodowe. Przede wszystkim gleba nie może być zbyt mokra (i oczywiście nie może być na niej pokrywy śnieżnej, nie może być też zmarznięta). Pogoda powinna być możliwie bezwietrzna, a nasłonecznienie nie powinno być zbyt silne.

  • Należy też dostosować się do przepisów dotyczących odległości od zbiorników i źródeł wodnych. Nawożenie nie może się odbywać
    bliżej niż w odległości 5 metrów od wód bieżących oraz 10 metrów od zbiorników.

  • Nie wolno przekraczać zalecanych dawek nawozu (a właściwie zawartego w nim azotu – warto zatem sprawdzić dokładnie skład nawozu przed jego zastosowaniem).

  • Nawożenie może odbywać się jedynie w określonych terminach – nie tylko w ciągu roku, ale także w związku z etapem wzrostu roślin (aby uniknąć ryzyka uszkodzenia struktury roślin, poparzenia liści oraz zbytniego obciążenia gleby).

  • Warto też pamiętać o tym, że najlepiej sprawdza się połączenie nawożenia organicznego z mineralnym (szczególnie w przypadku niektórychroślin).

Zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę – Pionki

Zanim jednak dojdzie do rozlewania nawozu, należy go odpowiednio gromadzić i przechowywać. Służą do tego specjalistyczne zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę. Produkty te oferowane są w Pionkach przez radomskiego producenta Ekobet. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu!