Zasięg działania

Jaka wielkość szamba?

Jak duże powinno być szambo? To pytanie zadaje sobie niemal każda osoba, która buduje dom i planuje zainstalować przy nim szczelny zbiornik na nieczystości.

Jak duże powinno być szambo? To pytanie zadaje sobie niemal każda osoba, która buduje dom i planuje zainstalować przy nim szczelny zbiornik na nieczystości. Sposobów na obliczenie optymalnej wielkości szamba jest bardzo wiele. Nie da się dokładnie przewidzieć, jakie ilości
ścieków będzie produkowała mieszkająca w budowanym domu rodzina, należy jednak przyjąć pewne założenia, żeby ustalenie wielkości budowanego szamba było odrobinę łatwiejsze.

Jednym ze sposobów jest założenie, że jedna osoba produkuje miesięcznie ok. 3 m3 ścieków. Wystarczy tę liczbę pomnożyć przez ilość domowników, a następnie zdecydować, jak często zamierzamy opróżniać nasze szambo. Warto też wziąć po uwagę pojemność wozów asenizacyjnych, z których usług będziemy korzystać – by było jak najoszczędniej, dobierzmy pojemność szamba tak, by dało się je opróżnić za pomocą jednego wywozu przy możliwie jak największym napełnieniu wozu.

Jest to tylko jeden ze sposobów szacowania optymalnej wielkości szamba betonowego. Dokładniejsze parametry można ustalić podczas składania zamówienia. Nasi doradcy udzielą wszystkich informacji na temat zbiorników, ich pojemności i budowy – dzięki tej wiedzy każdy
może dobrać szambo dokładnie spełniające potrzeby mieszkańców domu.