Zasięg działania

Działka leśna a budowa szamba

Zabudowa działki leśnej w wielu przypadkach będzie się wiązała z koniecznością uzbrojenia terenu.

Kupno zalesionej działki i jej zabudowa wiążą się z kilkoma komplikacjami, z których warto zdawać sobie sprawę, zanim dokonamy takiego wyboru.  Zabudowa działki leśnej w wielu przypadkach będzie się wiązała z koniecznością uzbrojenia terenu. Uzbrojenie musi być wystarczające i adekwatne do naszych zamiarów budowlanych. Trzeba będzie zatem zadbać między innymi o sieć wodociągową i kanalizacyjną. Zwykle właściciele takich działek ubiegają się na zgodę na budowę lokalnego ujęcia – studni – oraz szczelnego szamba. Działki te zazwyczaj nie
mają bowiem możliwości przyłączenia do miejskiej kanalizacji – odległość od miast jest zresztą ich atutem przemawiającym za ich kupnem, więc fakt ten nikogo nie dziwi.

Zanim więc zdecydujemy się na zakup działki i rozpoczęcie budowy domu na jej terenie, musimy być świadomi wszystkich konsekwencji tego wyboru i wyzwań, którym będziemy musieli sprostać. Jednakże urokliwy i wyjątkowy dom w lesie, który zbudujemy zgodnie ze swoim projektem i wizją, z pewnością w przyszłości wynagrodzi nam każdy trud. Podejdźmy zatem do tej decyzji z optymizmem, ale i z pełną odpowiedzialnością, by budowa przebiegła sprawnie i bezproblemowo.