Zasięg działania

Budowa szamba krok po kroku

Budowa szamba betonowego przy domu nie jest łatwą kwestią i wymaga dużej wiedzy technicznej.

Budowa szamba betonowego przy domu nie jest łatwą kwestią i wymaga dużej wiedzy technicznej, ale także i prawnej, bowiem wiąże się z koniecznością dostosowania budowy do obowiązujących procedur. Dlatego też warto to zadanie powierzyć firmie profesjonalnej i
opierającej swoją pracę na doświadczeniu zdobywanym przez wiele lat.

Jak wygląda w praktyce budowa szamba betonowego? Składa się na nią kilka kroków: po pierwsze wykonanie wykopu pod szambo. Używa się do tego celu zwykle ciężkiego sprzętu, bowiem szamba betonowe są zbiornikami o dużej wielkości i pojemności. Wykop musi mieć szerokość większą o ok. 30 cm od zbiornika, który zamierzamy w nim umieścić. W drugiej kolejności odbywa się osadzenie zbiornika w wykonanym wykopie. Zwykle używany jest do tego samochód typu HDS, dzięki czemu etap ten przebiega szybko i przy zachowaniu standardów bezpieczeństwa.
Krok trzeci to odpowiednie podłączenie szamba, tak by doprowadzanie ścieków do niego odbywało się prawidłowo i sprawnie.

Zakończeniu montażu warto upewnić się, że cała instalacja przebiegła poprawnie, a następnie z powodzeniem można już zacząć użytkować szambo.