Zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę Ostrołęka

Odchody płynne można przechowywać na wiele różnych sposobów, jednakże każdorazowo należy dobrać sposób do rodzaju gospodarstwa, jego wielkości oraz ilości powstających w nim naturalnych nawozów.


Gnojówka i gnojowica


Te dwa rodzaje nawozów różnią się od siebie, choć ich nazwy brzmią bardzo podobnie. Oba są płynnymi odchodami zwierzęcymi, jednakże:

  • w przypadku gnojówki jest to przefermentowany mocz,

  • natomiast gnojowica to przefermentowane odchody wraz resztkami pasz; bywa ona w dużym stopniu rozcieńczona wodą, której używa się do spłukiwania odchodów.


Obie te substancje mogą być wykorzystywane jako nawozy naturalne.


Przechowywanie nawozów płynnych


Do gromadzenia i przechowywania gnojówki i gnojowicy używa się różnego rodzaju zbiorników. Różnią się one od siebie kształtem, materiałem, z którego są wykonane, oraz pojemnością. Niezależnie od występujących między nimi różnic muszą one jednak wszystkie spełniać pewne wytyczne. Dotyczą one między innymi szczelności tych pojemników – ich zwartość nie może się przedostawać do środowiska naturalnego. Warto zatem wybierać produkty najlepszej jakości, które zagwarantują pełną kontrolę nad znajdującymi się na terenie gospodarstwa nawozami.


Budowa zbiornika


W zależności od tego, jaką pojemność ma zbiornik, może być wymagane pozwolenie na jego wybudowanie na terenie gospodarstwa. Wszystkie informacje uzyskać można w starostwie powiatowym, można też tam ubiegać się o zgodę na budowę. Po uzyskaniu pozwolenia, należy zamówić pojemnik zgodny z potrzebami gospodarstwa i spełniający wszystkie wytyczne określone przez przepisy. W tym celu zachęcamy wszystkich prowadzących gospodarstwa w Ostrołęce oraz okolicach do skorzystania z usług naszej firmy. W naszej ofercie znajdą państwo zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę, które posiadają niezbędne atesty i są z powodzeniem wykorzystywane w wielu gospodarstwach. Zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem, który przedstawi ofertę dla Ostrołęki i okolic i pomoże dobrać produkty spełniające Państwa potrzeby.  


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.