Zasięg działania

Zbiorniki retencyjne i na szambo Sulejówek

Zbiorniki retencyjne są obecne również w Sulejówku zwane mogą być sztucznymi jeziorami. Nie pełnią tylko funkcji rekreacyjnych. Dzięki nim możliwe jest nagromadzenie wody, którą będzie można wykorzystać w razie jakichkolwiek potrzeb. Zbiornik retencyjny utworzony chociażby w Sulejówku charakteryzują się znacznymi różnicami w utrzymaniu poziomu wód.

Sulejówek-miasto o niebanalnej tradycji położone w województwie mazowieckim. To właśnie tutaj znajdują się dwa zabytki, które zostały wpisane do rejestru decyzją konserwatora. Prócz zabytków historycznych odnaleźć tutaj można także wiele walorów przyrodniczych, które
tylko zachęcają do odpoczynku. Zbiorniki retencyjne są obecne również w Sulejówku zwane mogą być sztucznymi jeziorami. Nie pełnią tylko funkcji rekreacyjnych. Dzięki nim możliwe jest nagromadzenie wody, którą będzie można wykorzystać w razie jakichkolwiek potrzeb. Zbiornik retencyjny utworzony chociażby w Sulejówku charakteryzują się znacznymi różnicami w utrzymaniu poziomu wód. Wahania zwykle są zależne od wielkości wody, która dopływa, a także od potrzeb ludności. Mogą występować również zbiorniki wyrównawcze, które zwykle określa się jako pomocnicze.
Zbiorniki przepływowe zwykle są utworzone poprzez przegrodzenie rzek jazzami. Te zaś mają za zadanie utrzymać stały poziom piętrzenia. Istotne mogą być również zbiorniki suche określane jako przeciwpowodziowe. Pomiędzy przejściami fal powodziowych czasze tych  zbiorników wykorzystywane są jako pastwiska. Mogą być również przeciwpożarowe, które zwykle są tworzone w deficytach wody. Prócz zbiorników retencyjnych popularne chociażby w Sulejówku mogą być także te na szambo, które ze względu na różnice właściwości należy  obierać względem cech danego terenu.