Zasięg działania

Zbiorniki retencyjne i na szambo Płońsk

To również w Płońsku znajdują się zbiorniki retencyjne, zwane inaczej sztucznymi zbiornikami. Zostają utworzone poprzez przegrodzenie wód rzecznych za pomocą zapory wodnej. Pełnią wiele funkcji, dlatego też istnieją zarówno w Polsce jak i na całym świecie.

Płońsk leżący w powiecie płońskim, położony jest 66 km na północny zachód od centrum Warszawy. Owe miasto posiada Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta, niegdyś był jednym z największych ośrodków polowań na czarownice w Polsce. To również w Płońsku znajdują się zbiorniki retencyjne, zwane inaczej sztucznymi zbiornikami. Zostają utworzone poprzez przegrodzenie wód rzecznych za pomocą zapory wodnej. Pełnią wiele funkcji, dlatego też istnieją zarówno w Polsce jak i na całym świecie.

Zbiornik retencyjny utworzony chociażby w Płońsku ma za zadanie przede wszystkim nagromadzić wodę, która w późniejszym czasie zostanie wykorzystywana na potrzeby ludności lub przemysłu. Ponadto, dzięki zbiornikom retencyjnym jest możliwa hydroenergetyka. Sztuczne jeziora okazują się także niezbędne w ochronie przeciwko powodziami. Mogą być również wykorzystywane w celach irygacyjnych. Dzięki nim możliwy jest rozwój turystyki, rekreacji oraz sportu.

Zbiorniki retencyjne mogą być także przepływowe, suche zwane przeciwpowodziowymi, a także przeciwpożarowe, które zwykle utworzone są na terenach, których charakteryzuje występowanie deficytu wody. Prócz zbiorników typowo retencyjnych, na przykład w Płońsku można ujrzeć także zbiorniki na szambo. Jeśli nie wiesz, które zbiorniki byłyby najlepsze, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy
Ekobet. Dostępne są jednolite zbiorniki jednokomorowe, zbiorniki trzykomorowe, zbiorniki jednokomorowe dwuczęściowe i wiele innych.