Nawozy naturalne, ich przechowywanie i wykorzystanie w gospodarstwach i ogrodach.
Gnojówka i gnojowica wykorzystywane są nie tylko w gospodarstwach rolnych, ale także w ogrodach i na działkach do podlewania roślin. Ogrodnicy podkreślają jednak, że substancje tego typu muszą być bardzo rozcieńczone, gdyż w innym przypadku mogą wyrządzić roślinom więcej krzywdy niż pożytku.
Jeśli chodzi o gospodarstwa rolne, nawozów organicznych używa się głównie na nieobsianych terenach lub na łąkach. Nie używa się raczej tych substancji do podlewania. Innym chętnie wykorzystywanym w gospodarstwach nawozem jest obornik. Niezależnie od tego, na którą z tych substancji się decydujemy, niezaprzeczalnym faktem jest, że trzeba wcześniej zadbać o ich odpowiednie przechowywanie w warunkach, które nie pozbawią ich właściwości wzmacniających glebę.
Zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę – najważniejsze cechy
Jakie są najważniejsze cechy charakterystyczne pojemników do przechowywania nawozów płynnych?
-
Szczelność – która gwarantuje zarówno brak strat w nawozie, jak i bezpieczeństwo wszystkim osobom, zwierzętom i roślinom w obrębie
zbiornika. Szczelne zamknięcie – brak dostępu powietrza sprawia, że gnojówka i gnojowica zachowują swoje właściwości, a utraty cennego azotu są minimalne. -
Wytrzymałość – by zbiorniki mogły służyć nam przez wiele lat.
Łomianki – znajdź produkty dla swojego gospodarstwa
Zachęcamy wszystkich mieszkańców Łomianek oraz okolic do zapoznania się z ofertą produktową firmy Ekobet. Zbiorniki betonowe do różnych celów, z niezbędnymi atestami i certyfikatami jakości, są na wyciągnięcie Twojej ręki. Zapraszamy!