Zasięg działania

Płock – zaufaj doświadczonemu producentowi szamb betonowych

Przy wyborze szamba betonowego musisz odpowiednio dobrać jego rozmiar.

 

Jednym z najważniejszych kryteriów, którymi powinieneś się kierować podczas wyboru szamba betonowego, jest jego rozmiar. Właściwy dobór pojemności zbiornika pozwoli Ci na jego bardziej wydajną i łatwiejszą eksploatację i nie narazi Cię na straty finansowe. Zanim zamówisz konkretny pojemnik w Płocku, przeanalizuj potrzeby swojej rodziny i oblicz, jak duży zbiornik powinieneś wybrać.

Jak obliczyć rozmiar szamba?

Kluczowe dla obliczenia optymalnej pojemności zbiornika jest określenie ilości osób, które będą z niego korzystały oraz oszacowanie średniej ilości produkowanych przez każdą z nich ścieków. Dla ułatwienia tych obliczeń najlepiej jest przyjąć przeciętne ilości zużycia wody, które zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 2002 roku wynoszą od 140 do 160 l na osobę w domach, w których ciepła woda dostarczana jest z elektrociepłowni, kotłowni osiedlowej lub blokowej. Przyjmując zatem zużycie wody w wysokości 140 l oraz 4 osoby w rodzinie możemy łatwo obliczyć, że dziennie powstawać będzie 560 l ścieków. Weź też pod uwagę to, jak często chcesz opróżniać zbiornik. Jeśli co dwa tygodnie, powyższą liczbę przemnóż przez 14. Powstały wynik – 7840 l, czyli 7,84 m3 to minimalna pojemność szamba betonowego, które spełni potrzeby Twojej rodziny. Możesz oczywiście wziąć pod uwagę rezerwę i zamówić zbiornik o większej pojemności – np. 8,3 tys. litrów.

Płock – szambo betonowe u zaufanego producenta

Gdy wiesz już, jak duże powinno być szambo, kolejnym krokiem jest wybór producenta. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty – o jakości naszych zbiorników świadczą atesty oraz certyfikaty jakości, które zostały im przyznane. Działamy na terenie województwa mazowieckiego, więc bez problemu dowieziemy zbiornik także do Płocka. Więcej informacji uzyskasz kontaktując się z nami telefonicznie. Zparaszamy!