Szambo czy oczyszczalnia?

Co lepiej wybudować, by odprowadzać ścieki ze swojego domu. Istnieją dwa rozwiązania. Mogą być to szamba szczelne Warszawa, albo przydomowe oczyszczalnie ścieków. Jaka jest różnica pomiędzy szambem a oczyszczalnią? Przede wszystkim inne usytuowanie w terenie. Oczyszczalnie można zbudować tylko na działce, która ma odpowiednią, dużą powierzchnię i leży ustalonej odległości od studni Twojej i sąsiada. Szamba Warszawa zaś, mają być umieszczone co najmniej 5 metrów od okien budynków. Daje to swobodę w aranżacji przestrzeni i przede wszystkim opowiada się za budową szamb. 
Kolejną różnicą jest grunt, na którym umieszczamy albo oczyszczalnię albo szambo. Chodzi tutaj o to, że oczyszczalnia wymaga gruntu piaszczystego lub gliniano – piaszczystego, a poziom wód gruntowych musi mieć około półtora metra. Podczas gdy szamba betonowe Warszawa mogą być ustawione na dowolnej powierzchni. Poziom wód gruntowych ma znaczenie w szambach tylko w tym, z jakiego tworzywa ma być wytworzone. Te dwa najważniejsze argumenty, przemawiają za stosowaniem szamb na swojej działce zamiast przydomowych oczyszczalni ścieków.


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.