Producent szamb betonowych w Pruszkowie

Planujesz budowę domu? Jeśli chcesz mieć na posesji zbiornik na szambo, powinieneś go uwzględnić już na etapie tworzenia planu budowy. Posiadanie szamba jest bowiem określone przepisami prawnymi, które musisz wziąć pod uwagę. Jeśli szambo znajdzie się w planie zagospodarowania działki, to w momencie uzyskania zgody na budowę domu nie trzeba będzie się starać o żadne dodatkowe pozwolenia.


Na terenach, na których istnieje możliwość przyłączenia domu do sieci kanalizacyjnej, nie ma możliwości postawienia szamba. Jednakże w miejscach, gdzie nie ma dostępu do kanalizacji, szambo lub przydomowa oczyszczalnia ścieków to jedyne dostępne rozwiązania.


O jakich ograniczeniach należy pamiętać, decydując się na instalację szamba?


Ograniczenia te dotyczą przede wszystkim położenia szamba. Zgodnie z przepisami, pokrywy i wyloty wentylacji szamba muszą być zlokalizowane w odległości 5 m od budynków, w których przebywają ludzie, oraz 2 m od drogi lub granicy sąsiedniej działki. Ponadto warto zaplanować położenie zbiornika tak, by jego późniejsza eksploatacja nie sprawiała żadnych problemów – czyli w miejscu, gdzie bezproblemowo dostanie się wóz asenizacyjny opróżniający szambo z zawartości.


Pruszków – producent szamb betonowych wysokiej jakości


Jeśli szukasz szamb betonowych w okolicach Pruszkowa, zgłoś się do nas i sprawdź naszą ofertę. Jesteśmy producentem szczelnych i trwałych zbiorników wysokiej jakości – świadczą o tym przyznane naszym produktom atesty i certyfikaty jakości. Dokonaj dobrej inwestycji - serdecznie zapraszamy do współpracy!


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.