Zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę w Przasnyszu

Rozprowadzanie gnojówki i gnojowicy to zadanie, które wymaga nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale także i specjalistycznej wiedzy.


Niezbędne jest oczywiście zaopatrzenie się w wóz do rozprowadzania gnojowicy – wóz o odpowiedniej pojemności. Na rynku istnieje bardzo wiele wariantów, spośród których można wybrać ten, który idealnie spełni potrzeby określonego gospodarstwa. Pojemność zbiornika w wozie może wynosić nawet 25 metrów sześciennych, zatem wozy te mogą być z powodzeniem wykorzystywane nawet w wielkoobszarowych gospodarstwach. Wozy różnią się od siebie nie tylko pojemnością, ale także rozwiązaniami konstrukcyjnymi w podwoziu, rodzajem opon, a także wykorzystywanymi systemami aplikacji gnojowicy.


Jeśli chodzi o tę ostatnią kwestię, najczęściej w celu rozprowadzenia nawozu tego typu wykorzystuje się tak zwane łyżki rozbryzgowe. Niestety często metoda ta wiąże się ze stratami azotu, a żeby im zapobiec, należy możliwie jak najlepiej przygotować glebę do nawożenia i jak najszybciej wymieszać nawóz z glebą już w kilka godzin po jego rozprowadzeniu.


Jeszcze przed rozprowadzaniem nawozów należy zadbać o ich właściwe przechowywanie. Umieszczenie ich w specjalnych zamykanych pojemnikach umożliwia zminimalizowanie strat azotu, a zatem zachowanie najważniejszych właściwości gnojówki i gnojowicy.


Przasnysz – zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę dla Twojego gospodarstwa


Jeśli chcesz zadbać o najlepszą jakość nawozów organicznych powstających w Twoim gospodarstwie, zaopatrz się w szczelne zbiorniki betonowe dostępne w okolicach Przasnysza. Wszystkich zainteresowanych naszymi produktami serdecznie zapraszamy do kontaktu!


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.