Znajdź w Żyrardowie zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę

W gospodarstwach ekologicznych nawożenie może odbywać się na wiele sposobów, jednak my chcielibyśmy szczególnie skupić się na wykorzystaniu nawozów naturalnych, które powstają samoistnie w każdym z gospodarstw, w którym hodowane są zwierzęta.


Nawozy powstające w gospodarstwach


Istnieje kilka rodzajów nawozów organicznych. Wśród tych podstawowych znajdziemy np. obornik – nawóz w postaci stałej. Bardzo ważne jest, by w procesie przechowywania tego nawozu nie dopuścić do utraty cennych składników odżywczych. Straty wynikające z nieprawidłowych metod przechowywania obornika mogą dochodzić nawet do 50%. By im zapobiec, obornik trzeba przechowywać na płytach gnojowych. Nie mniej istotny jest sposób transportu obornika na pole uprawne, na którym będzie on wykorzystany, a także czas przykrycia obornika już znajdującego się na polu.


Kolejnym rodzajem nawozu naturalnego jest kompost, który stosowany jest w celu poprawy poziomu materii organicznej w glebie. Dzięki niemu następuje wzrost aktywności biologicznej gleby, a jakość płodów rolnych wzrasta. Przypadku kompostu jednak wadą jest fakt, że jego stosowanie wymaga zwiększonego nakładu pracy oraz jest dość czasochłonne.


Wśród stosowanych w gospodarstwach ekologicznych nawozów wyróżnić można też gnojówkę i gnojowicę. By zmaksymalizować działanie tych nawozów, należy umiejętnie je stosować (niewłaściwe stosowanie wiąże się z utratą cennego azotu). Ważne jest też, by odpowiednio przechowywać te nawozy w zbiornikach.


Żyrardów – jak zaopatrzyć się w zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę?


Jeśli prowadzisz gospodarstwo ekologiczne i chcesz kupić w Żyrardowie zbiorniki służące do przechowywania gnojówki i gnojowicy, nie musisz szukać daleko produktów najlepszej jakości. Skontaktuj się z naszą firmą i poznaj ofertę, która obowiązuje w województwie mazowieckim. Dzięki naszym produktom usprawnij działanie swojego gospodarstwa. Więcej informacji uzyskasz, kontaktując się pod numerem telefonu, który znajdziesz w zakładce Kontakt. Zapraszamy!


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.