Zbiorniki na gnojówkę i gnojowice Płock

Posiadanie własnego gospodarstwa rolnego niesie ze sobą wiele korzyści, ale też i obowiązków. Bowiem zbiorniki na gnojówkę bądź gnojowicę wybudowane w Płocku muszą spełniać określone normy.


Podstawowe normy

Płytę obornikową powinno się umieszczać zawsze na końcu ciągu którym wydostaje się obornik z pomieszczenia. Murki oporowe muszą mieć od 1- 1,2 metra wysokości. Kanał musi odbierać cały ociek oraz powinien umożliwić stopniowe zapełnianie płyty od tyłu. Należy zapewnić możliwość zamknięcia spustu na czas, kiedy płyta jest pusta. Ponadto każda płyta powinna być zabezpieczona specjalnym progiem. Jej kształt musi być zbliżony do prostokąta w proporcji boków 1:2 lub 1:3. Odciek z płyty należy odprowadzić do szczelnego zbiornika, gdzie odbiór gnojówki ze zbiornika powinien być tak wykonany, aby możliwe było odebranie z 2/3 długości. Płyty o wymiarach większych 3x6 powinny być podzielone na mniejsze pola. Część najazdowa powinna mieć chropowatą, rowkową powierzchnię zabezpieczoną przed uszkodzeniem. Płytę gnojową wytwarza się z dwóch warstw betonu. Przy wylewaniu wierzchniej warstwy betonu wykonanego z betoniarni, musi być to beton symbolu B- 25 i dlatego jest bardziej polecany. Nieodzownym elementem towarzyszącym płycie obornikowej jest zbiornik na odcieki lub gnojówkę i odcieki.  


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.