Zbiorniki retencyjne i na szamba Łomianki

Zbiorniki retencyjne zwane inaczej sztucznymi jeziorami od lat urozmaicają krajobraz także w miejscowości Łomianki. Takowe zbiorniki mogą pełnić wiele istotnych funkcji, niektóre z nich mogą się także wzajemnie wykluczać. Zbiornik retencyjny chociażby w Łomiankach powstaje poprzez zagrodzenie rzeki specjalną zaporą wodną. Uprzednio przed budową sztucznego jeziora należy otrzymać zgodę pobliskich ekologów.


Podstawowe funkcje

Zbiorniki retencyjne głównie mają za zadanie gromadzić nadmiar wody, która w późniejszym czasie zostanie wykorzystana na potrzeby przemysłu lub ludności. Zbiorniki retencyjne w Łomiankach ochraniają także przed powodziami, na nich możliwe jest również utrzymanie żeglowności. Dzięki nim rozwój turystyki, rekreacji oraz sportu zmierza w jak najlepszym kierunku.

Podział

Prócz zbiorników retencyjnych, istnieją także zbiorniki tak zwane suche zwane inaczej przeciwpowodziowymi. Natomiast zbiorniki przeciwpożarowe są stosunkowo niewielkie i występują na terenach z deficytem wody.


Prócz zbiorników retencyjnych w miejscowości Łomianki można ujrzeć także zbiorniki na szambo. Jeśli i Ty poszukujesz takiego pojemnika, zapoznaj się z naszą ofertą. Każdy z produktów wytworzony jest z najwyższej jakości materiału. Zbiorniki na szambo firmy Ekobet to gwarancja skutecznych rozwiązań.  


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.