Zbiorniki retencyjne i na szamba Zielonka

Zbiorniki retencyjne to rozwiązanie pełne zalet dla mieszkańców miast, bo pomagają w magazynowaniu nadmiaru wody w danym okresie, by móc ją wykorzystać w innym. Niesie to zatem ze sobą wiele korzyści ekonomicznych, zabezpiecza jednak również przed niebezpieczeństwem jakim są powodzie. Czy wiesz gdzie kupić możesz zbiorniki retencyjne? Zielonka jest jednym z miast, gdzie możesz tego dokonać. Więcej dowiesz się z poniższego materiału. 


O zbiornikach retencyjnych


Zbiorniki retencyjne, jak już wspomnieliśmy, pomagają mieszkańcom w magazynowaniu wody, która wykorzystana może być później do różnych celów. 


Zbiorniki retencyjne ponadto wykorzystują energię wodną (hydroenergetyka), utrzymują żeglowność poprzez zmniejszenie nieregularności przepływów wody, mogą być wykorzystywane do celów irygacyjnych, a także przyczynić się do... rozwoju turystyki, rekreacji i sportu!


W zależności od tego, co chcemy osiągnąć dzięki zbiornikom retencyjnym, zdecydować możemy się na zbiorniki standardowe ale też dodatkowo skorzystać ze zbiorników wyrównawczych, które funkcjonują przy zbiornikach retencyjnych, a ich celem jest magazynowanie przepływów szczytowych ze zbiorników retencyjnym, żeby wahania przepływów nie dawały się we znaki użytkownikom. 


W celu zabezpieczenia przed powodzią wykorzystuje się zbiorniki suche. 


Jeśli chcesz dokonać zakupu zbiornika retencyjnego lub zbiornika na szambo, zgłoś się do nas! Firma Ekobet od lat działa na rynku, a zaufało jej już tysiące klientów. Realizuje zamówienia z każdego miejsca w Polsce, również z Zielonki, a produkowane przez nią zbiorniki posiadają wszelkie potrzebne atesty. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.