Szamba szczelne betonowe Zielonka

Troska o prawidłowy odpływ ścieków z domu jest niezwykle istotna z perspektywy zdrowia i komfortu mieszkania. Istnieje kilka sposobów, żeby ten cel osiągnąć, ale najskuteczniejszym i najczęściej wybieranym są szamba szczelne betonowe. Zielonka – tu również możesz je kupić. Jak? O wszystkim dowiesz się z niniejszego materiału. 


O czym pamiętać przy wyborze szamba?


Dobry wybór szamba zagwarantuje, że jego późniejsze eksploatowanie i opróżnianie będzie tańsze i będzie sprawiało mniej problemów. W tym celu kluczem jest poprawne obliczenie objętości szamba – adekwatnej do ilości ścieków, które powstają w danym gospodarstwie domowym. Pomocne w określeniu ilości zużywanej wody mogą być normy przyjmowane przez Ministerstwo Infrastruktury w Dz. U. z 2002 r., nr 8, poz. 70: 


- zużycie wynosi ok. 80-100 l/osobę/dobę w domach z wodociągiem, WC, łazienką i lokalnym źródłem ciepłej wody (piecykiem węglowym, gazowym, elektrycznym, bojlerem); 


- zużycie wynosi ok. 140-160 l/osobę/dobę w domach z wodociągiem, WC, łazienką i dostawą ciepłej wody z elektrociepłowni, kotłowi osiedlowej lub blokowej. 


Przyjmuje się, że 90% zużywanej w domu wody to ścieki.


Dysponując takimi informacjami łatwiej jest już przejść do kwestii konstrukcyjnych. Dobre szamba szczelne betonowe powinno być dziełem sprawdzonego producenta, a do takich należy bez wątpienia firma Ekobet. Korzystamy z najwyższej jakości betonu, a wszystkie nasze zbiorniki są zbrojone prętami żebrowanymi na kruszywie dolomitowym z dodatkiem hydroplastu – dzięki temu nasze szamba charakteryzuje wyjątkowo wysoka wytrzymałość i trwałość. Zapraszamy do zakupów mieszkańców Zielonki i nie tylko.


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.