Zbiorniki retencyjne i na szambo Sierpc

Pierwsze zbiorniki retencyjne w Polsce pojawiły się tuż przed II wojną światową. Występują nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Nic dziwnego, pełnią bowiem wiele istotnych funkcji. Nim jednak rozpoczniemy budowę zbiornika retencyjnego, czy to w Sierpcu, czy też innym mieście musimy wystąpić o pozwolenie na budowę do lokalnych ekologów. Zbiorniki retencyjne na przykład w Sierpcu zwane inaczej sztucznymi jeziorami mogą zostać utworzone na terenach zarówno nizinnych jak i górzystych.


Jakie funkcje pełnią?

Przede wszystkim mają za zadanie gromadzić wodę, która w późniejszym czasie zostanie wykorzystana na potrzeby ludności oraz przemysłu. Prócz tego dzięki nim możliwa jest hydroenergetyka oraz ochrona przed powodziami. Zbiorniki retencyjne przyczyniają się także do rozwoju turystyki, rekreacji oraz sportu.


Podział zbiorników sztucznych

Prócz tradycyjnych zbiorników retencyjnych mogą wystąpić także zbiorniki suche przeciwpowodziowe oraz zbiorniki przeciwpożarowe. Te drugie powstają w aglomeracjach miejskich głównie na terenach z deficytem wody. Zbiorniki wyrównawcze funkcjonują jako zbiorniki pomocnicze.


Prócz zbiorników retencyjnych na różnych terenach mogą występować także zbiorniki na szambo, Jeśli jesteś mieszkańcem Sierpc, a potrzebujesz zbiornika na szambo serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Ekobet.  


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.