Zbiorniki retencyjne i na szamba Sokołów Podlaski

Zbiorniki retencyjne zwane sztucznymi jeziorami zwykle powstają poprzez zatamowanie wód rzecznych zaporą wodną. Mogą występować zarówno na terenach górskich jak i dolinnych w Sokołowie Podlaskim również możemy je ujrzeć. Mimo, iż pełnią wiele istotnych funkcji to jednak ich budowa może spotkać się z protestem ekologów. Bardzo często utworzenie zbiornika retencyjnego na przykład w Sokołowie Podlaskim jest jednoznaczne ze zmianą lokalnego środowiska naturalnego.

Głównym celem zbiorników retencyjnych jest gromadzenie nadmiaru wody, która w późniejszym czasie będzie wykorzystywana na potrzeby ludności bądź przemysłu. Dzięki nim możliwa jest również hydroenergetyka. Większość z nich ma także ochraniać przed powodziami. Zbiorniki retencyjne na przykład w Sokołowie Podlaskim wpływają na rozwój turystyki, rekreacji oraz sportu. Część z nich jest utworzona w charakterystyczny sposób, aby możliwa była na nich żegluga.

Zbiorniki wyrównawcze to zbiorniki typowo pomocnicze przy dużych zbiornikach retencyjnych. Głównie mają za zadanie magazynować w fazie przepływów szczytowych.

Dodatkowo występują zbiorniki suche zwane zbiornikami przeciwpowodziowymi. Zbiorniki przeciwpożarowe są stosunkowo niewielkimi zbiornikami w aglomeracji miejskiej, powstają zwykle tam, gdzie zauważalny jest deficyt wody.

Prócz zbiorników retencyjnych na przykład w Sokołowie Podlaskim można też ujrzeć zbiorniki na szambo. Jeśli i Tobie potrzebny jest tego typu pojemnik sprawdź ofertę firmy Ekobet.  


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.