Zbiorniki retencyjne i na szambo Gostynin

Zbiorniki retencyjne zwane inaczej sztucznymi jeziorami mogą być utworzone właściwie w każdej miejscowości, dlatego też bardzo łatwo je zauważyć chociażby w miejscowości Gostynin. Utworzone mogą być zwykle poprzez zatamowanie wód rzecznych za pomocą zapory wodnej. 

Zwykle wybudowanie zbiornika retencyjnego chociażby w miejscowości Gostynin spotyka się z protestem ekologów, bowiem wybudowanie sztucznego jeziora przyczynia się do zmiany środowiska naturalnego. Do podstawowych zadań zbiorników retencyjnych należy przede wszystkim gromadzenie wody, która w późniejszym czasie zostanie wykorzystana na potrzeby ludności bądź przemysłu. Ponadto dzięki nim możliwa jest hydroenergetyka oraz ochrona przed powodziami. Sztuczne jeziora wykorzystywane są w celach irygacyjnych. 

To one zapewniają także rozwój turystyki, rekreacji oraz sportu. Prócz typowych zbiorników retencyjnych występują również zbiorniki wyrównawcze uznawane za pomocnicze. Zbiorniki przepływowe muszą utrzymać stały poziom piętrzenia. Zbiorniki suche uznawane są jako przeciwpowodziowe najczęściej mogą być wykorzystywane jako pastwiska. Zbiorniki przeciwpożarowe głównie sprawdzają się na terenach z deficytem wody. Dodatkowo, czy to w miejscowości Gostynin, czy też innym mieście można ujrzeć zbiorniki na szambo. Jeśli nie wiesz, który zbiornik wybrać serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Ekobet.  


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.