Zbiorniki retencyjny i na szambo Pionki

Zbiornik retencyjny zwany inaczej jeziorem zaporowym od lat jest doskonałym sposobem na urozmaicenie dotychczasowego terenu. Zbiorniki retencyjne mogą występować zarówno w Polsce jak i na całym świecie, można je ujrzeć także w miejscowości Pionki położonej w województwie mazowieckim.

Jak zostają utworzone właściwie zbiorniki retencyjne?

Poprzez przegrodzenie doliny rzecznej specjalną zaporą. Zbiornik retencyjny chociażby w Pionkach charakteryzuje się zwykle znaczą powierzchni oraz dużą głębokością. Niektóre z nich są tak przystosowane, aby możliwe było na nich utrzymanie żeglugi. Za podstawowy cel stawiania sztucznego jeziora jest wyrównanie odpływu rzecznego, a także nagromadzenie jej, gdy jest jej naprawdę dużo, aby później możliwe było ją wykorzystać, gdy będzie jej brak. Budowa sztucznego jeziora bardzo często spotyka się z protestem ekologów.

Ze względu na przeznaczenie można odróżnić kilka rodzajów zbiorników retencyjnych. Bardzo popularne są zbiorniki przeciwpowodziowe, energetyczne, wspomniane wcześniej żeglugowe, wielozadaniowe oraz komunalno-przemysłowe. Głównym wyznacznikiem w celu odróżnienia zbiornika retencyjnego jest ich pojemność zarówno ta użytkowa jak i całkowita, która w późniejszym czasie jest również wykorzystywana w celach gospodarczych. Prócz tego typu zbiorników występują także zbiorniki na szambo. Jeśli nie wiesz, który zbiornik wybrać zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Ekobet.  


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.