Zbiorniki retencyjne i na szambo Płońsk

Płońsk leżący w powiecie płońskim, położony jest 66 km na północny zachód od centrum Warszawy. Owe miasto posiada Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta, niegdyś był jednym z największych ośrodków polowań na czarownice w Polsce. To również w Płońsku znajdują się zbiorniki retencyjne, zwane inaczej sztucznymi zbiornikami. Zostają utworzone poprzez przegrodzenie wód rzecznych za pomocą zapory wodnej. Pełnią wiele funkcji, dlatego też istnieją zarówno w Polsce jak i na całym świecie.

Zbiornik retencyjny utworzony chociażby w Płońsku ma za zadanie przede wszystkim nagromadzić wodę, która w późniejszym czasie zostanie wykorzystywana na potrzeby ludności lub przemysłu. Ponadto, dzięki zbiornikom retencyjnym jest możliwa hydroenergetyka. Sztuczne jeziora okazują się także niezbędne w ochronie przeciwko powodziami. Mogą być również wykorzystywane w celach irygacyjnych. Dzięki nim możliwy jest rozwój turystyki, rekreacji oraz sportu.

Zbiorniki retencyjne mogą być także przepływowe, suche zwane przeciwpowodziowymi,a także przeciwpożarowe, które zwykle utworzone są na terenach, których charakteryzuje występowanie deficytu wody. Prócz zbiorników typowo retencyjnych, na przykład w Płońsku można ujrzeć także zbiorniki na szambo. Jeśli nie wiesz, które zbiorniki byłyby najlepsze, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Ekobet. Dostępne są jednolite zbiorniki jednokomorowe, zbiorniki trzykomorowe, zbiorniki jednokomorowe dwuczęściowe i wiele innych.  


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.