Zbiorniki retencyjne i na szambo Nowy Dwór Mazowiecki

Zbiorniki retencyjne zwane inaczej sztucznymi jeziorami zaporowymi występują w każdej miejscowości na przykład w Nowym Dworze Mazowieckim. Prócz doskonałych walorów przyrodniczych, owa miejscowość położona w województwie mazowieckim cechuje się znakomitymi zabytkami. To tutaj odnajdziesz zabytkowy dworzec z roku 1927, cmentarz z II wojny światowej, dawny ratusz i magistrat. Zbiornik retencyjny jest obecny praktycznie w każdym mieście. Będąc w Nowym Dworze Mazowieckim także możemy je ujrzeć. Nic dziwnego, że są tak popularne. Pełnią bowiem wiele ważnych funkcji.

Głównie mają za zadanie magazynowanie wody, która w późniejszym czasie zostanie wykorzystana na potrzeby ludności lub przemysłu. Tworzone są poprzez zaporę wodną. Zwykle budowanie zbiornika retencyjnego chociażby w Nowym Dworze Mazowieckim jest ściśle związane ze zmianami środowiskowymi. Wobec tego często projekt odnośnie rozpoczęcia budowy na zbiorniki retencyjne spotykać się z protestem ekologów. Zbiorniki retencyjne mają za zadanie chronić pobliskie tereny przed powodziami. Zbiornik retencyjny wykorzystywany jest w celach irygacyjnych. Owe pojemniki przyczyniają się do rozwoju turystyki, rekreacji oraz sportu. Prócz zbiorników retencyjnych popularne są także zbiorniki na szambo. Niezależnie jaki typ zbiorników Cię interesuje, zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Ekobet. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.  


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.