Zbiorniki retencyjne i na szambo Wołomin

Prócz zbiorników na szambo, które są dość często spotykane, można ujrzeć także zbiorniki retencyjne będąc na przykład w Wołominie. Zbiornik retencyjny zwany inaczej sztucznym jeziorem zwykle powstaje przez przegrodzenie specjalną zaporę. Sprawdzają się idealnie na terenach górzystych oraz nizinnych. Zbiorniki retencyjne, czy to w Wołominie, czy innym mieście. Posiada spełnia wiele potrzebnych funkcji. Prócz swych licznych zalet posiadają również i jedną zasadniczą wadę - przekształcają środowisko, dlatego też bardzo często ich budowa spotyka się ze sprzeciwem ekologów.


Czemu mają służyć zbiorniki retencyjne?

Głównie mają za zadanie gromadzić wodę, która później zostanie wykorzystywana przez ludzi oraz odnajdzie swe zastosowanie w przemyśle. Zbiorniki retencyjne chociażby w Wołominie mają skutecznie chronić przed powodziami. Niektóre z nich są tak skonstruowane, aby możliwa była na nich żegluga. Zatem dzięki zbiornikom retencyjnym doskonale rozwija się turystyka, sport, a także rekreacja.


Podział zbiorników

Zbiorniki retencyjne głównie są po to, aby magazynować wodę. Innym typem zbiorników są zbiorniki wyrównawcze, które są także określane jako pomocnicze i jak sama nazwa wskazuje mają za zadanie wyrównywać poziom wody. Są także zbiorniki przepływowe jakie zwykle osiągają jednolity poziom wody. Mniejsze zbiorniki zwane są przeciwpożarowymi, a przeciwpowodziowe to zbiorniki suche.


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.