Zbiorniki retencyjnei na szambo Sochaczew

Zbiorniki retencyjne zwane inaczej sztucznymi jeziorami tworzone są dzięki specjalnej zaporze wodnej. Zwykle mogą być umiejscowione na terenach górzystych lub też nizinnych. Koszty budowy zapory zwykle są dużo niższe w węższych dolinach. Spełniają wiele potrzebnych funkcji. Utworzenie sztucznego jeziora zaporowego jest bezpośrednio związane także ze zmianami środowiska naturalnego. Niezależnie, czy jesteśmy w Sochaczewie, czy też innym mieście dostrzeżenie zbiorników retencyjnych nie jest trudne.


Zbiorniki retencyjne mają za zadanie gromadzić wodę, która w późniejszym czasie będzie wykorzystywana na potrzeby ludzi, a także przemysłu. Prócz tego używana jest w wielu przypadkach energia wodna. Sztuczne jeziora ochraniają zwykle przed powodziami, a ponadto niektóre są tak zbudowane, aby możliwa na nich była żegluga. Zbiornik retencyjny, czy to w Sochaczewie, czy innym mieście wykorzystuje się w celach irygacyjnych.


Będąc w Sochaczewie można zauważyć również inny typ zbiornika, a mianowicie taki, który ma za zadanie gromadzić szambo. Najczęściej usytuowane są koło domów. Ich wielkość jest ściśle uzależniona od liczby mieszkańców danego budynku. Te zaś zbiorniki mają głównie funkcje gromadzenia, przewodzenia, ale również oczyszczania z drobnoustrojów.


Zbiorniki zatem są potrzebne nie tylko w celach rekreacyjnych, ale także magazynujących.  


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.