Zbiorniki retencyjne i na szambo Mińsk Mazowiecki

Mieszkając w Mińsku Mazowieckim nie sposób nie odwiedzić zabytkowego cmentarza Żydowskiego, dworku, czy też budynku z lat 50 XX wieku. Owe miasto jest nie tylko ośrodkiem kulturalnym, czy turystycznym, ale także rekreacyjnym. W tej malowniczej miejscowości liczącej nieco ponad 40 tysięcy mieszkańców znajdują się także zbiorniki retencyjne zwane inaczej jeziorami sztucznymi, które pełnią wiele ważnych funkcji.


Zbiorniki retencyjne, czy to w Mińsku Mazowieckim, czy innym mieście są potrzebne także w celu magazynowania wody, która w późniejszym czasie jest wykorzystywana na potrzeby ludności zarówno w domu, jaki i szkołach, czy też innych budynkach gospodarczych. Ponadto sprawdzają się idealnie w celu zastosowania energii wodnej. Jednym z najważniejszych cech tego typu zbiorników jest również ich ochrona przed ewentualnymi powodziami. Sztuczne jeziora bardzo często wykorzystywane są do żeglugi, co natomiast przekłada się na znaczny rozwój turystyki w Mińsku Mazowieckim, a ponadto rekreacji i sportu.


Wszelkie zbiorniki, czy to retencyjne, czy na szambo można podzielić na retencyjne, wyrównawcze, przepływowe, suche, a także przeciwpożarowe. Każdy z nich jest niebywale potrzebny i skuteczny w swej dziedzinie. Dlatego też powstaje ich coraz więcej na danym terenie. W celu zbudowanie sztucznego jeziora nie zawsze jest konieczna duża powierzchni i znaczna głębokość. Wszystko jest zależne od terenu, na którym o wy zbiornik ma powstać.   


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.