Zbiorniki retencyjne i na szambo Ostrołęka

Będąc w Ostrołęce warto odwiedzić Muzeum Kultury Kurpiowskiej, Budynek galerii Ostrołęckiej i wiele innych inspirujących budynków upamiętniających dawne czasy. Ostrołęka prócz walorów turystycznych jest także miejscem idealnym na odpoczynek w zaciszu na łonie natury. Tudzież występuje wiele zbiorników retencyjnych zwanych inaczej zbiornikami sztucznymi A w jaki sposób powstają te nowe?


Z czego składa się zbiornik retencyjny?

Przede wszystkim z osadnika i separatora lamelowego. Dzięki temu wody opadowe będą odpowiednio czyszczone. Następnie każdy zbiornik retencyjny niezależnie, czy w Ostrołęce, czy innym mieście powinien być wyposażony w system przepompowania wód opadowych. Rurociągi tłoczne, grawitacyjne lub też drenażowe także powinny się tutaj znaleźć. Niecka zbiornika retencyjnego także jest niezbędnym elementem. Wody deszczowe mogą kolejno być odprowadzane do rowów melioracyjnych lub rowów bocznych.


Co znajduje się w wodach opadowych?

Jak się domyślamy wody opadowe niestety nie są nieskazitelne. To w nich znajdują się piasek, żwir, czy też gleba. Ponadto pozostałości po ropie docierają również do wód opadowych.


Jak oczyszczać?

Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie kilku wpustów, które bezpośrednio przyczynią się do zatrzymania znacznej części elementów mineralnych.

Separator i osadnik okaże się także niezbędny, ponieważ to one okażą się niezbędne w zbiornikach na szambo, aby powstrzymać zabrudzenie ropą.  


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.