Zbiorniki retencyjne i na szambo Siedlce

Zbiorniki retencyjne zwane inaczej sztucznymi jeziorami występują na terenie całego kraju w tym również w Siedlcach położonych na terenie województwa mazowieckiego między rzekami Muchawką i Helenką, w związku z określonymi rodzajami mają wiele pożytecznych funkcji. Na rynku dostępne są także zbiorniki wyrównawcze, przepływowe, czy też suche. Jednymi z najczęściej wykorzystywanych zbiorników są zbiorniki na deszczówkę, które ponadto są nie tylko skuteczne, ale także pozwalają na duże oszczędności.


Czym jest zbiornik retencyjny na wodę deszczową?

Zwykle umieszczane są pod ziemią w ogrodach, aby gromadzić wodę deszczową. Dzięki zainstalowaniu danego pojemnika zabezpieczamy nasz dom przed ewentualnym zatopieniem.


Jak dobrać odpowiedni do naszego podłoża?

Wielkość pojemnika należy wybierać poprzez obliczenie powierzchni zlewni, a dodatkowo należy w pewnym stopniu przewidzieć ilość opadów jaka będzie miała miejsce na danym terenie. Wybór danego zbiornika wbrew pozorom nie musi być tak oczywisty. Należy uwzględnić parametry takie wartości danego gruntu w tym także cechy geologiczne. Warto również przewidzieć rozwiązanie awaryjne, kiedy to nie mamy możliwości w pełni wykorzystać nagromadzonej wody.


Zużycia wody...

Oszacowuje się, iż średnia czteroosobowa rodzina zużywa około 600 l wody. Używamy jej w ciągu dnia do mycia, prania, czy też spłukiwania w toalecie. Warto zapoznać się ze sposobami na oszczędzanie wody, zbiorniki retencyjne Siedlce idealnie Ci w tym pomogą. Jeżeli planujesz wybudowanie domu powinieneś także znaleźć miejsce na usytuowanie zbiornika na szambo.


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.