Zbiornik retencyjne i na szambo Warszawa

Czym jest zbiornik retencyjny?


Zbiorniki retencyjne zwane inaczej sztucznym jeziorem zaporowym powstaje w wyniku zatamowania specjalną zaporą wód płynących w rzekach. Zazwyczaj usytuowane są na terenach górskich. Zbiorników retencyjnych jest kilka rodzai, a każdy z nich pełni swoje określone funkcje.

Jeśli i Ty potrzebujesz tego typu zbiorników serdecznie zapraszamy do najludniejszego miasta w Polsce, czyli do Warszawy.

Warto odwiedzić stolicę również z innych względów, ponieważ jest ona wspaniałym ośrodkiem kulturowym, politycznym, a także turystycznym.


Rodzaje zbiorników...


Zbiornik retencyjny- to w nim umieszcza się tak zwana deszczówka. Charakteryzuje się wysoką szczelnością, dlatego idealnie nadaje się jako zbiornik na szambo. Zbiornik napełniany jest sukcesywnie wykorzystując grawitację.


Zbiornik retencyjno-filtracyjny- deszczówka prócz napełniania zbiorników dodatkowo przefiltrowują się do gruntu. O wy zbiornik nie jest całkowicie szczelny. Zbyt duża ilość wody jest przemieszczana do innego zbiornika.


Zbiornik infiltracyjno-odprowadzający- deszczówka jest przetrzymywana. Wielkość zbiornika jest dostosowana proporcjonalnie do ilości wód opadowych.


Zbiornik retencyjno-filtracyjny- wody są gromadzone w zbiorniku, a ich odpływ jest wykonywany przez warstwę filtracyjną


Zbiornik odparowujący- wody opadowe są umieszczane w pojemnikach o bardzo szczelnym dnie i ścianach.


Każdy z tych zbiorników ma swoje wady oraz zalety. Jeśli potrzebujesz zbiorników na szambo dostosuj parametry stosowne do jego wymagań.  


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.