Szamba dwukomorowe i wielokomorowe

Niewielkie domy czy też domki letniskowe wymagają zwykle zainstalowania niewielkiego szamba jednokomorowego, które jest całkowicie wystarczające dla potrzeb korzystających z niego osób. W przypadku większych budynków przewaga szamb dwukomorowych nad jednokomorowymi jest oczywista. Są one przede wszystkim dużo bardziej pojemne, dzięki czemu może z nich korzystać wieloosobowa rodzina, a nie zapełniają się tak szybko jak mniejsze zbiorniki. W pierwszej komorze takiego szamba osadzają się ścieki osadowe, do drugiej zaś przedostają się jedynie płynne. Dzięki temu możliwe jest używanie specjalnych bakterii rozkładających część stałą, co dodatkowo wpływa na wolniejsze zapełnianie się komory, a tym samym pozwala na niemałą oszczędność związaną z eksploatacją takiego zbiornika.

Szamba wielokomorowe tworzone są natomiast poprzez łączenie szamb jednokomorowych. Tego typu zbiorniki mogą pomieścić dużo większą ilość nieczystości i dlatego sprawdzają się w przypadku dużych obiektów, w których powstaje znacznie więcej ścieków niż w domach jednorodzinnych.


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.