Działka leśna a budowa szamba

Kupno zalesionej działki i jej zabudowa wiążą się z kilkoma komplikacjami, z których warto zdawać sobie sprawę, zanim dokonamy takiego wyboru.

Zabudowa działki leśnej w wielu przypadkach będzie się wiązała z koniecznością uzbrojenia terenu. Uzbrojenie musi być wystarczające i adekwatne do naszych zamiarów budowlanych. Trzeba będzie zatem zadbać między innymi o sieć wodociągową i kanalizacyjną. Zwykle właściciele takich działek ubiegają się na zgodę na budowę lokalnego ujęcia – studni – oraz szczelnego szamba. Działki te zazwyczaj nie mają bowiem możliwości przyłączenia do miejskiej kanalizacji – odległość od miast jest zresztą ich atutem przemawiającym za ich kupnem, więc fakt ten nikogo nie dziwi.

Zanim więc zdecydujemy się na zakup działki i rozpoczęcie budowy domu na jej terenie, musimy być świadomi wszystkich konsekwencji tego wyboru i wyzwań, którym będziemy musieli sprostać. Jednakże urokliwy i wyjątkowy dom w lesie, który zbudujemy zgodnie ze swoim projektem i wizją, z pewnością w przyszłości wynagrodzi nam każdy trud. Podejdźmy zatem do tej decyzji z optymizmem, ale i z pełną odpowiedzialnością, by budowa przebiegła sprawnie i bezproblemowo. 


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.