Budowa szamba krok po kroku

Budowa szamba betonowego przy domu nie jest łatwą kwestią i wymaga dużej wiedzy technicznej, ale także i prawnej, bowiem wiąże się z koniecznością dostosowania budowy do obowiązujących procedur. Dlatego też warto to zadanie powierzyć firmie profesjonalnej i opierającej swoją pracę na doświadczeniu zdobywanym przez wiele lat.

Jak wygląda w praktyce budowa szamba betonowego? Składa się na nią kilka kroków: po pierwsze wykonanie wykopu pod szambo. Używa się do tego celu zwykle ciężkiego sprzętu, bowiem szamba betonowe są zbiornikami o dużej wielkości i pojemności. Wykop musi mieć szerokość większą o ok. 30 cm od zbiornika, który zamierzamy w nim umieścić. W drugiej kolejności odbywa się osadzenie zbiornika w wykonanym wykopie. Zwykle używany jest do tego samochód typu HDS, dzięki czemu etap ten przebiega szybko i przy zachowaniu standardów bezpieczeństwa. Krok trzeci to odpowiednie podłączenie szamba, tak by doprowadzanie ścieków do niego odbywało się prawidłowo i sprawnie.

Zakończeniu montażu warto upewnić się, że cała instalacja przebiegła poprawnie, a następnie z powodzeniem można już zacząć użytkować szambo.  


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.