Jak działa szambo?

Szambo betonowe jest – najprościej rzecz ujmując - zbiornikiem bezodpływowym, który umieszcza się pod ziemią. Sposób działania takiego zbiornika jest niezwykle prosty. Szamba betonowe złożone są z pojemnika na nieczystości oraz wlotu, za pomocą którego ścieki dostają się do jego wnętrza.

Pojemnik szamba połączony jest za pomocą rur kanalizacyjnych z urządzeniami domowymi, czyli wanną, zlewem, muszą klozetową i pozostałymi urządzeniami produkującymi ścieki. Nieczystości są odprowadzane do zbiornika i pozostają tam do momentu jego opróżnienia przez wóz asenizacyjny.

Ważną kwestią jest to, że w zamontowanym przydomowym szambie zachodzą różnego rodzaju reakcje chemiczne, w związku z tym szamba muszą być regularnie opróżniane. Właściciel domu musi zatem wzywać ekipę zajmującą się usługami asenizacyjnymi, która przetransportuje ścieki do najbliższej oczyszczalni.

Korzystanie z szamba wiąże się więc z pewnymi kosztami oraz z obowiązkami, o których nie można zapominać. Jest to jednak najbardziej wygodne i ekonomiczne rozwiązanie dla wszystkich gospodarstw domowych, które nie są połączone z miejską kanalizacją.


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.