Szambo betonowe – ekologiczne rozwiązanie

Oszczędzanie wody to temat coraz częściej poruszany. Warto bowiem zwracać uwagę na to, że jej zasoby wciąż się zmniejszają i już wkrótce problem niedoborów wody może stać się dla społeczeństwa bardzo uciążliwy – nie tylko dlatego, że znacznie wzrośnie jej cena.

Statystycznie czteroosobowa rodzina zużywa dziennie nawet 600 litrów wody. Można jednak tę ilość zmniejszyć – nawet o połowę. Wystarczy popracować nad zmianą przyzwyczajeń oraz zainwestować w wodooszczędną armaturę. Warto też realizować takie pomysły jak wykorzystanie wody deszczowej do spłukiwania ustępów czy też podlewania ogrodu.

Ekologicznym rozwiązaniem jest też zastosowanie szamba betonowego, choć tu ekologia rozumiana jest z innej strony – z punktu widzenia zanieczyszczeń środowiska. Warto jednak pamiętać, że oszczędzanie wody wpłynie pozytywnie także na utrzymanie szamba przydomowego. Rzadziej bowiem trzeba będzie je opróżniać, a dzięki temu nie tylko oszczędzamy pieniądze przeznaczane na usługi wozów asenizacyjnych, ale także nie napędzamy niepotrzebnie ruchu samochodowego oraz procesów oczyszczania ścieków – oszczędzamy zatem i wspieramy środowisko pod wieloma względami.Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.