Szambo betonowe – trzy sposoby budowy

Istnieje kilka sposobów instalacji szamba betonowego. Jakie są zalety i wady każdego z nich?

Jednym z możliwych rozwiązań jest montaż szamba z kręgów. Kręgi są stosunkowo tanie i powszechnie dostępne. Problemem w ich przypadku bywa czasem słaba szczelność, dlatego przy wyborze takiego rozwiązania warto zainwestować w materiały najlepszej jakości. W takim przypadku trzeba też kupić dodatkowe elementy takie jak płyty nakrywowe, uszczelki, rury przelewowe itp.

Kolejna propozycja to szambo betonowane na miejscu budowy. Wykonywane jest na podstawie przygotowanego wcześniej projektu, dzięki czemu można mu nadać nietypowe wymiary i w sposób szczególny dostosować do oczekiwań użytkowników. Niestety wadą tego rozwiązania jest długi czas budowy – instalacja szamba trwa w tym przypadku nawet kilkanaście dni.

Najprostszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest kupno gotowego zbiornika. Jego zaletą będzie z pewnością duża wytrzymałość i szczelność. Szamba tego typu szybko się montuje, a jedyną komplikacją jest ich transport, ponieważ ważą nawet kilka ton. Większość producentów szamb oferuje jednak ich transport HDS, dlatego też kupujący nie musi się tym martwić.


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.