Szambo betonowe małe czy duże?

Przed instalacją szamba wiele osób zastanawia się nad tym, jakiej pojemności zbiornik wybrać, żeby był optymalny dla potrzeb danej rodziny. Warto dokonać prostych obliczeń, dzięki którym wybór odpowiedniego szamba w Radomiu będzie dużo łatwiejszy.

Dla obliczeń można przyjąć, że każdy domownik wytwarza do 100 litrów ścieków dziennie (liczba ta jest zaokrąglona i może być znacznie niższa lub w niektórych przypadkach wyższa). Na tej podstawie wyliczyć można, że przy zamontowaniu zbiornika o pojemności 5,6m3 i przy rodzinie 4-osobowej nieczystości będą musiały być wywożone co 14 dni. Jest to mały zbiornik, który być może spełniałby zapotrzebowania niewielkie rodziny, jednak warto spojrzeć na to z ekonomicznego i praktycznego punktu widzenia. Zanim zdecydujemy się na zakup małego szamba, zorientujmy się, jakie wozy asenizacyjne będą zajmowały się wywozem naszych ścieków. Jeśli bowiem najmniejsza dostępna w okolicy pojemność wozu to 10m3, to oznaczałoby, że w przypadku tak małego szamba wóz za każdym razem odjeżdżałby w połowie pusty. Płacić musielibyśmy natomiast za jego pełny kurs. Dlatego wtedy lepszym wyborem byłoby zamontowanie szamba o pojemności 10m3 i jego rzadsze opróżnianie - oznaczałoby to niższe koszty utrzymania zbiornika.  


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.