Szczelne szambo to podstawa

Dlaczego szambo musi być szczelne? Z kilku powodów. Oczywiście niezwykle istotne są tutaj kwestie środowiskowe. Zawartość szamba nie powinna dostawać się do gruntów, bo mogłaby bardzo szkodliwie wpływać na środowisko przyrodnicze. Szamba posiadające atesty PZH to produkty, które nie stwarzają zagrożenia dla przyrody, dlatego warto sprawdzać, czy zamawiane przez nas zbiorniki posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty jakości i atesty.

Drugą kwestią jest jednak zagrożenie z punktu widzenia jego użytkowników. W przypadku jakiejkolwiek nieszczelności do szamba mogą dostawać się wody gruntowe, wypełniając jego pojemność i zwiększając koszty jego opróżniania. Szamba o słabej szczelności mogą też wraz z wodą gruntową wpuszczać do środka piasek, który zagęszcza zawartość szamba i znacznie utrudnia jego opróżnienie. Jest to niezwykle problematyczna kwestia, wymagająca użycia specjalnych wozów asenizacyjnych wyposażonych w układ wodny dostarczający wodę pod wysokim ciśnieniem.

W celu uniknięcia tych komplikacji i zwiększonych kosztów utrzymania zbiornika, warto zainwestować w szczelne szambo najwyższej jakości, które może służyć bezproblemowo przez wiele lat.  


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.