Jak często opróżniać szambo?

Wiele osób, które już posiadają lub dopiero planują zainstalować przydomowe szambo betonowe zastanawia się nad tym, jak często powinno się je opróżniać. Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od wielkości zbiornika i prędkości, w jakim się on zapełnia. Zakładając, że szambo betonowe ma ok. 10 m3 pojemności, a w domu z kanalizacji korzystają trzy osoby, można wyliczyć, że szambo zapełni się po około miesiącu. Jeśli domowników jest więcej, czas ten będzie krótszy.

Wszystko zależy też od tego, czy szamba Radom opróżniane są w stu procentach. Niektóre wozy asenizacyjne mają mniejszą pojemność niż zbiorniki przydomowe, a płaci się w tych przypadkach za wywóz pełnego wozu o danej pojemności. Dlatego też mniejszy wóz może zostawić w nim część jego zawartości. Powinno się jednak unikać takich sytuacji – zdecydowanie wskazane jest całkowite opróżnienie szamba, zamawiając kurs pojazdu z większym zbiornikiem.

Niektórzy producenci szamb mają też własne zalecenia co do częstotliwości ich opróżniania. Sugerują, że powinno się to odbywać ok. raz na dwa tygodnie.  


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.