Wywóz zawartości szamba

Przed instalacją szamba przydomowego wiele osób chce wiedzieć, ile dokładnie będzie kosztowało regularne opróżnianie jego zawartości. Informacja ta potrzebna jest do oszacowania kosztów utrzymania zbiornika i udziału tych kosztów w ogólnym domowym budżecie.

Ceny wywozu nieczystości płynnych są różne w zależności od rozmiarów wozów asenizacyjnych, pojemności szamba, a także od rejonu Polski. Niektóre firmy pobierają opłatę za kurs wozu, niezależnie od tego, czy został on zapełniony ściekami w całości, czy też częściowo. Inne firmy, zwłaszcza te, które mają do dyspozycji większe wozy asenizacyjne, pobierają opłatę przeliczając koszt wywozu jednego metra sześciennego ścieków.

Ogólnie można przyjąć, że wywóz 10 metrów sześciennych, czyli pojemności szamba, które bardzo często instalowane jest przy domach jednorodzinnych, kosztuje w granicach 160-230 zł. Przy trzyosobowej rodzinie szambo takie zapełnia się po ok. miesiącu, wiec można założyć, że to jest właśnie miesięczny koszt utrzymania zbiornika.


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.