Czy szambo może zamarznąć?

Osoby decydujące się na instalację szamba często zastanawiają się nad tym, jak funkcjonowanie szamba odbywa się zimą – czy istnieje opcja, że szambo zamarznie przy bardzo dużych mrozach i jak można temu zapobiec.

Właściwie zamontowane i utrzymywane szambo nie zamarznie zimą. Istotna jest w tej kwestii głębokość jego instalacji – montuje się je tak, by zawartość szamba zawsze znajdowała się poniżej strefy przemarzania ziemi, która jest różna w różnych częściach Polski i ze względu na niewielkie różnice klimatyczne wynosi od 80 cm do 1m 40cm w głębi gruntu. Przed zimą szambo powinno być obowiązkowo opróżnione, by rura odprowadzająca do niego ścieki znajdowała się powyżej poziomu nieczystości. Warto o to zadbać, bo dzięki temu odpływ będzie pusty i także nie będzie żadnego zagrożenia, że może zamarznąć.

Wszystkie dodatkowe pytania i wątpliwości pomogą rozwiać nasi pracownicy podczas składania zamówienia. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą formularza dostępnego w zakładce "Kontakt".


Menu

Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju Profesjonalny montaż i załadunek GRATIS

Nasze atesty

Nasze zbiorniki posiadają atest PZH o numerze HK/W/0223/01/2013, aprobatę techniczną numer AT-15-9167/2013 certyfikat jakości betonu, deklaracje zgodności, projekt techniczno-budowlany zbiornika na gnojówkę i gnojowicę oraz ścieki bytowe oraz protokół szczelności każdego wyprodukowanego zbiornika.